Konferencja Chemia i Motoryzacja 2014

Spotkanie ekspertów z profesjonalistami

 

W dniach 25-26 września 2014 roku, w hotelu Novotel w Katowicach, miała miejsce konferencja "Chemia i Motoryzacja", w której AkzoNobel wzięło czynny udział.

Konferencja skierowana była do producentów pojazdów użytkowych, naczep, tramwajów, samochodowych elementów plastikowych, do ich podwykonawców i dostawców oraz do wszystkich firm związanych branżą chemiczną i motoryzacyjną. Podczas dwudniowej sesji były prezentowane między innymi tematy z zakresu lakiernictwa, zabezpieczania podłoży, środków ochrony osobistej i regulacji prawnych dotyczących obrotu substancjami niebezpiecznymi.  Prelegentami byli najlepsi specjaliści z kraju i z zagranicy. Wśród nich znaleźli się również przedstawiciele AkzoNobel. Konrad Bączek, Dyrektor Segmentu Farby Proszkowe – Transport Region Europa Centralna mówił o nowych technologiach malowania proszkowego w motoryzacji.  W tym między innymi o powłokach i systemach malarskich nowej generacji dla kół aluminiowych, elementów zawieszenia, także resorów i sprężyn, jak również części nadwozia. Równie interesująca była prezentacja Sandera Knipa, Dyrektora ds. Sprzedaży Segmentu CV Region Południowy na temat trendów w lakiernictwie przemysłowym i przyszłości rynku produkcji pojazdów użytkowych.

Uzupełnieniem treści merytorycznej konferencji była Strefa Ekspertów, w której można było się zapoznać z ofertą firmy AkzoNobel. Największą atrakcją stoiska, jak i całej strefy, był symulator samochodu wyścigowego, dzięki któremu każdy z uczestników mógł spróbować swych sił na torze i zmierzyć się z najlepszymi.

Dzięki rozmowom w kuluarach, dyskusjom podczas sesji, jak i wieczornym spotkaniom konferencja była wyjątkową okazją do wymiany doświadczeń między producentami, dostawcami oraz wszystkimi osobami związanymi z przemysłem motoryzacyjnym.